NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY

42 Views Comment Off
NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Tarczyca jest niewielkim gruczołem położonym na szyi przed tchawicą. Jest to gruczoł wydzielania wewnętrznego produkujący konieczne do życia hormony (tyroksynę i trójjodotyroninę odpowiedzialne między innymi za wygląd i samopoczucie i kalcytoninę mającą wpływ na stan naszych kości). Przy nadczynności tarczycy skóra będzie wiecznie wilgotna i ciepła; mimo że chory nie stosuje żadnych diet odchudzających, a nawet pozwala sobie całkiem dużo jeść, jego waga szybko spada; tętno jest przyśpieszone, serce kołacze, drżą ręce; chory często cierpi na biegunki (5-7 razy na dobę); chory jest rozbity psychicznie, czuje wewnętrzny niepokój, ma huśtawkę nastrojów, jest drażliwy i cały czas jest mu bardzo gorąco, bez względu na temperaturę, jaka panuje w pomieszczeniach czy na dworze?
Przy nadczynności podaje się choremu leki zwalniające pracę tego gruczołu zmniejszające wydzielanie hormonów. Leczenie jest dosyć długotrwałe (około jednego roku), a pacjent powinien, co miesiąc mieć robione badanie krwi i kontrolować poziom hormonów.

Inne wpisy o lekarzach i zdrowiu:

Frazy: CPE Gliwice, Stojaki na ulotki - Brooklyn, kreda sisa, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, docieplenie granulatem Radom, rozstępy biceps, armatura łazienkowa Apavisa, Minikoparka Gorlice, Fotoodmładzanie żary, vetrex-v90-alphaline, Szamba Betonowe Lesko

About the author

Related Articles

Sonda:

Czy prywatna rehabilitacja dzieci oraz niemowląt w Szczecinie jest na odpowiednio wysokim poziomie?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze oraz opinie:
Kategorie