Mikropolaryzacja mózgu

Mikropolaryzacja mózgu to szansa dziecka lepszą przyszłość

mikropolaryzacja

Mikropolaryzacja mózgu

Obecnie mikropolaryzacja to najnowsza metoda stymulowania mózgu, która znalazła zastosowanie w leczeniu jego różnych dysfunkcji neurologicznych u dzieci oraz dorosłych. Niewątpliwie rehabilitacja przy użyciu takiej metody pozwala przywrócić tkankom nerwowym utracone właściwości oraz polepszyć funkcjonowanie tkanki nerwowej i mózgu.

Zwiększenie aktywności mózgu

W przypadku bardzo poważnych porażeń ogniskowych mikropolaryzacja mózgu potrafi zwiększyć aktywność komórek nerwowych w miejscach porażenia, a tym samym następuje wzajemne oddziaływanie międzykomórkowe. Ponadto pobudzone komórki nerwowe zwiększają strukturalny przepływ krwi w mózgu, co przekłada się na polepszenie procesów metalicznych i odżywczych w tkankach nerwowych. Zatem celem mikropolaryzacji mózgu jest przywrócenie naruszonych funkcji nerwowych.

Dlaczego mikropolaryzacja mózgu jest potrzebna?

Warto podkreślić, że wszelkie niesprawności mózgu powstają nie tylko wskutek samego uszkodzenia, ale także są one efektem dynamicznych zmian pojawiających się w naruszonych sieciach neuronalnych. Pomimo tego mózg ludzki jest bardzo dynamicznym organem, który potrafi tworzyć nowe połączenia i komórki. Ponadto we współczesnej mikropolaryzacji wykorzystuje się prąd, który posiada parametry zbliżone do naturalnych prądów fizjologicznych w organizmie ludzkim. Zatem metoda ta jest bezbolesna i bezpieczna.

Jak przeprowadza się mikropolaryzację mózgu?

W celu przeprowadzenia stymulacji kory mózgowej umieszcza się jedną elektrodę na powierzchni czaszki, a drugą na leżącej po przeciwnej stronie części czoła. Poza tym mnikropolaryzacja mózgu jest również metodą nieinwazyjną dla dzieci. Rehabilitacja dzieci Bielsko Biała zapewnia doskonałą diagnozę neurorozwojową i dba o bezpieczeństwo dzieci.

Mikropolaryzacja - korzyści

Wśród korzyści jakie można wymienić ze stymulowania wybranych obszarów mózgu to poprawa napięcia mięśni, pomniejszenie wyrazistości patologicznych czy zwiększenie odpowiednich postaw. Jednak najlepsze rezultaty daje połączenie mikropolaryzacji przezczaszkowej z neurorehabilitacją. W obecnych czasach bardzo często organizowane są turnusy rehabilitacyjne dla dzieci, w których przeprowadzana jest mikropolaryzacja mózgu.

mikropolaryzacjamikropolaryzacja mózgumikropolaryzacjirehabilitacja dzieci bielsko białaturnusy rehabilitacyjne dla dzieci